اساسنامه موسسه هنری پیمان فلم

بسم الله الرحمن الرحیم

 

اساسنامه

فصل اول

 

ماده اول: این اساسنامه به مقصد تنظیم و مشخص شدن فعالیت های شرکت ( فلمسازی هنری پیمان فلم ) وضع گردیده است.

ماده دوم: شرکت متذکره از لحاظ حقوقی دارای شکل ( انفرادی ) بوده و امور خود را موافق با آن عیار میسازد.

ماده سوم: شرکت هذا یک شخصیت حقوقی بوده و دوام آن محدود نمیباشد.

ماده چهارم: این شرکت در ساحه اجراات خود اساسات دین مقدس اسلام را به شکل قطعی، قوانین و مقررات نافذه کشور و فیصله های بین المللی را در محدوده شریعت محمد صلی الله علیه وسلم مد نظر میگیرد.

ماده پنجم: رئیس شرکت در همه امور و هر مرجع از شرکت نماینده گی میکند.

 

فصل دوم

اهداف و فعالیت ها

ماده ششم: هدف اصلی و اساسی، این شرکت فقط تولید افلام، برنامه های تصویری و صوتی، دوبله نمودن فلم ها و سریال های اسلامی و فعالیت های رسانه ای اسلامی بوده و در جهت تولید و نشر برنامه های خویش کمک و همکاری های مختلف هر مسلمان متدین و مخلص را میپذیرد.

ماده هفتم: شرکت متذکره به تمام معنی در تمام امور داخلی و خارجی خویش مستقل بوده و به هیچ فرد از افراد اجازه دخالت در امور خویش را نمیدهد.

ماده هشتم: شرکت هذا به منظور تولید برنامه های مختلف اسلامی از تمام علمای اهل سنت و الجماعت در استدیوی خود دعوت به عمل آورده و به هیچ یک از علمای دیگر اجازه دخالت را در امور کاری خویش نمیدهد.

ماده نهم: شرط اساسی این شرکت در انتخاب و دعوت از علمای اهل سنت و الجماعت فقط ( موحد ) بودن ایشان بوده و به هیچ یک از علمای بزرگوار اجازه نمیدهد تا خارج از چارچوب شریعت اسلامی و اسناد دقیق شرعی سخن  بگویند.

ماده دهم: در صورت بروز هر نوع مسئله شرعی بعد از ثبت و نشر برنامه ها در سخنان علما، مسولیت پاسخ دهی مربوط به خودشان بوده و شرکت هذا در قبال سخنان هیچ یک از علمای محترم کدام مسولیتی را به خود نمیپذیرد.

ماده یازدهم: این شرکت قطعا در میان علمای کرام هیچ نوع تبعیض و تفاوت را مد نظر نگرفته و مسول هیچ نوع ارتباطات و تعلقات شخصی ایشان نبوده و فقط خواهان تولید و نشر برنامه های مختلف این بزرگواران به زبان های مختلف مردم این کشور میباشد.

ماده دوازدهم: هر عالم دین به عنوان یک عالم در نزد این شرکت قابل قدر بوده و به هیچ کس اجازه نمیدهد تا به شخصیت هیچ یک از علما تاخت و تاز نموده و آنها را به مسخره بگیرد.

 

فصل سوم

ارتقا و ظرفیت سازی

ماده سیزدهم: امتیاز تمام برنامه های ثبت شده در استدیوی شرکت هذا مربوط به خود این شرکت بوده و اختیار نشر آن را در هر سایت انترنتی دعوتی، تلویزیون ها، رادیو ها، و سایر وسایل ابزار جمعی از آن خود دانسته و در صورت تقاضای ادارات متقاضی بعد از تفاهم جانبین اجازه نشر آن را برایشان میدهد.

ماده چهاردهم: شرکت متذکره نشر تمام داشته های خود را بعد از تولید و تکثیر در قالب های مختلف (سی دی، کست های تیپی و گونه های مختلف دیگر) برای افراد و اشخاص جهت نشر و اشاعه برنامه های اسلامی کاملا آزاد گذاشته و هر مسلمان حق رساندن پیام دین الهی را که از طرف این شرکت به نشر میرسد بدون دستکاری دارا میباشد.

ماده پانزدهم: این شرکت جهت ارتقای برنامه های خود از تمام مسلمانان مخلص که غرضشان جز کسب رضای الله عزوجل و وقف مال در راه دعوت اسلامی و نشر برنامه های دینی چیزی دیگری نیست، در داخل و خارج کشور با پیشکش نمودن تمام طرح ها و برنامه های خود تقاضای هر نوع کمک (نقدی و تخنیکی) را نموده و از آن استفاده مینماید.

ماده شانزدهم: تمام آنچه که به منظور بلند بردن و بیشتر ساختن تولیدات اسلامی از طرف مومنان و مخلصین دین الله عزوجل وارد این شرکت میگردد، کلا شامل ملکیت شرکت هذا گردیده و فقط در مسیر دعوت اسلامی مورد استفاده قرار میگیرد.

ماده هفدهم: شرکت متذکره میخواهد تا جهت تولید برنامه های مختلف و بزرگ دعوتی به داشتن استدیوی بزرگ تولید در سطح منطقه و جهان کمک ها و همکاری های اشخاص، شرکت ها، و نهاد های بزرگ دعوتی و اسلامی را جلب نماید.

ماده هژدهم: شرکت متذکره میخواهد تا در جهت نشر برنامه های تولیدی خویش به وسایل نشراتی مانند تلویزیون و رادیو در داخل کشور از طریق آنتن های عادی و در جهان از طریق انترنت بشکل آنلاین به گونه مستقل و تحت کنترول و اداره خویش دسترسی پیدا نماید، که در راه رسیدن به این هدف بزرگ خود از هیچ نوع سعی و تلاش سالم دریغ نورزیده و دین خود را در قبال همه مسلمانان ادا نموده و به سمع همگان میرساند تا در این امر بزرگ سهیم شوند.

       

سید مجیب الدین جواد

رئیس موسسه هنری

پیمان فلم

۱۳۹۲

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *