افتتاح نخستین نمایشگاه اسلامی در بلژیک

مسلمانان بلژیک در اقدامی بی سابقه و برای نخستین بار نمایشگاه اسلامی را به منظور معرفی اسلام و مسلمانان و تقویت جایگاه آنها برپا کردند.  

به گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از الجزیره، برای نخستین بار، بروکسل پایتخت بلژیک میزبان نمایشگاه اسلامی است که درهایش تا یکم اکتبر باز است؛ این نمایشگاه پنجره ای به سوی معرفت و شناخت از اسلام باز می کند و به تحکیم و تقویت فعالیت مسلمانان در این جامعه کمک می کند. 

«کریم شملال» سخنگوی انجمن مسلمانان بلژیک به الجزیره نت گفت: این نمایشگاه علاوه بر مسلمانان، از غیر مسلمانان نیز استقبال می کند. 

شملال افزود: این نمایشگاه نسخه ای از گردهمایی مشابهی به شمار می آید که ۲۹ سال پیش، لو بورژیه از مناطق پاریس فرانسه شاهد آن بود. 

وی ادامه داد: نزدیک به ۲۰۰ غرفه دار که بیشتر آنها از فرانسه هستند، در زمینه های متنوعی همچون آشپزی، مد و لباس، کتاب، گردشگری در این نمایشگاه مشارکت کردند. 

این نمایشگاه همچنین در پاسخ به اهانت به اسلام و پیامبر اکرم(ص)، بخش ویژه ای را با ارایه تابلوها و مجسمه هایی برای معرفی زندگی رسول اکرم(ص) اختصاص داده است. 

سخنگوی انجمن مسلمانان بلژیک خاطر نشان کرد: این نمایشگاه مجموعه ای از همایش ها و سخنرانی ها را برای معرفی دین اسلام و مسلمانان به ویژه مسلمانان بلژیک برای بازدیدکنندگان مسلمان و غیر مسلمان تخصیص داده است. 

درهمین حال، احمد المجاهدی، یکی از غرفه دارها درباره این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه فرصت خوبی برای معرفی تولیدات اسلامی به مسلمانان و غیر مسلمانان است.  

المجاهدی افزود: این نمایشگاه برای عموم آزاد است و به بازیدکنندگان اجازه می دهد به سهولت از بخشی به بخشی دیگر حرکت کنند و این مسئله مهمی است. 

«محمد ازعیتراوی» خوشنویس مراکشی با تاکید برای همکاریش در این نمایشگاه، گفت: این نمایشگاه در زمانی که اهانت به اسلام و مسلمانان افزایش یافته است، چهره صحیح دین اسلام را نشان می دهد و برخی از مفاهیم غلط در میان مردم را تصحیح می کند.

منبع : IslamWorldNews.com

2012-9-30

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *