هزار سوال و جواب در عقیده

 

محصل جوانی که همیشه در جستجوی حقیقت وواقعیت است ونمیخواهد که به شکل تقلیدی چیزی را بپذیرد وبخصوص مسائل عقیده  که شرک وکفر به بسیار ساده گی در وجود یک انسان داخل شده ،  از استاد اجازه خواسته وبرای فهم درست عقیدۀ اسلامی از وی وقت میگیرد ، استاد که خود تقلید در عقیده را برای یک جوان نادرست خوانده وبرای فهم درست عقیده باید با قناعت کامل راه درست را انتخاب نماید ، جوان را وقت داده وبه سوالاتش جواب میگوید .

   محصل از استاد تقاضا میکند که برای فهمیدن حق لازم است که قناعت حاصل شود وبرای حاصل شدن قناعت ، استاد باید تمامی سوالات این محصل را جواب بگوید وبرای اینکه محصل بتواند ، قناعت خود را حاصل نماید ، از استاد خواهش میکند که هرگاه سوالی را به شکل جدی مطرح میکند ، استاد باید تحمیل نماید وفورا غضبناک نشود .

استاد برای این محصل وعده میکند که او برای فهماندن حق از حوصله وصبری استفاده خواهد کرد که قناعت وی را فراهم سازد وهمچنان برایش اجازه میدهد که هرسوال خود را با صراحت مطرح نماید .

 

محصـل : توحید را در لغت واصطلاح تعریف نمایید ؟  استـاد: توحید مصدر (وَحَّدَ یُوَ حِّدُ تَوْحِیْداً) به معنای یگانه دانستن یا کسی را به یگانگی پنداشتن میباشد. و دراصطلاح : ایمان داشتن به یگانگی الله     Y      در ربوبیت (افعال) ، الوهیت (عبادت) ، اسماء وصفات وتشریع

وتقنین(قانون گذاری) میباشد . 

 

جهت بدست آوردن این کتاب به پائین صفحه در بخش ضمیمه ها=دانلود مراجعه نمائید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *