کشته شدن ۳۶۳ تن در ۲۴ ساعت گذشته به دست نیروهای نظامی اسد

سازمان حقوق بشر سوریه روز پنجشنبه ۲۷-۹-۲۰۱۲ اعلام کرد بیش از ۳۶۳ تن از مخالفان این کشور در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت به دست نیروهای امنیتی و نظامی بشار اسد کشته شدند.

براساس گزارش این سازمان روز گذشته چهارشنبه خونبارترین روز این کشور از آغاز اعتراضات مردمی تاکنون در این کشور بوده است.

به گزارش العربیه سازمان حقوق بشر سوریه آخرین آمار قربانیان روز گذشته را بیش از ۳۴۳ تن اعلام کرد. اغلب قربانیان بر اثر بمباران هوایی مناطق مسکونی تحت کنترل مخالفان و نیز گلوله باران این مناطق به وسیله توپ، تانک و خمپاره جان خود را از دست دادند.

درهمین حال مرکز اطلاع رسانی انقلاب سوریه از درگیری شدید میان ارتش آزاد و نیروهای امنیتی و نظامی اسد در مناطق وادی الضیف، روستاهای اطراف معره النعمان و کوی دانشکده تربیت پیاده نظام ارتش در حلب خبر داده است.

این گزارش می افزاید بامداد امروز درگیری شدیدی میان ارتش آزاد سوریه و نیروهای نظامی اسد در شهر بلده الخان در حومه حلب و روستای حوش عرب در اطراف دمشق به وقوع پیوست.

سازمان حقوق بشر در گزارش دیگری اعلام کرد بامداد امروز پنجشنبه بر اثر بمباران مناطق مختلف حلب به وسیله توپخانه ۱۱ نفر بر اثر گلوله باران خانه های مسکونی جانشان را از دست دادند.در میان کشته شدگان تعدادی کودک و زن به چشم می خورد.

همچنین روز گذشته نیروهای رژیم اسد یک مدرسه در القاسمیه درحومه دمشق
که زنان و کودکان در آن پناه گرفته بودند هدف گلوله توپخانه قرار داده و اغلب زنان و وکودکان را از پای در آوردند.

این درحالی است که شهر حماه که بیشتر مناطق آن تحت کنترل مخالفان است از روز گذشته به صورت منظم توسط نیروهای اسد گلوله باران شده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه روز گذشته اعلام کرد که قربانیان انقلاب سوریه از مرز ۳۰ هزار کشته گذشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *